Sākas darbu iesniegšana studentu pētniecisko darbu konkursam
Piektdien, 18. maijā, sākas darbu iesniegšana Latvijas Bankas rīkotajam starptautiskajam studentu zinātniski pētniecisko darbu konkursam. Pieteikumus Latvija Banka gaidīs līdz 1. jūnijam.
Šogad pirmo reizi konkursā aicināti piedalīties bakalaura un maģistra studenti ne tikai no Latvijas, bet arī no Igaunijas un Lietuvas.
Vēl viens konkursa jaunums ir izcilā latviešu ekonomista Jura Vīksniņa vārdā nosauktā speciālbalva. Tā šogad paredzēta labākajam darbam, kas integrēs ekonomikas un vēstures zinātniskās metodes, sniedzot novatorisku skatu uz kādu no Latvijas, Baltijas valstu vai Eiropas tautsaimniecības attīstības posmiem vai ekonomikas ideju vēstures kontekstā.
Konkursa darbi jāiesniedz Latvijas Bankā Rīgā, K. Valdemāra ielā 2A. Darbi jāiesniedz papīra dokumenta veidā un elektroniski, ierakstīti elektroniskā datu nesējā.
Konkursa uzvarētājus noteiks žūrija Latvijas Bankas prezidenta vietnieces Zojas Razmusas vadībā.
Konkursa uzvarētāji saņems šādas godalgas (pirms nodokļiem):
1. vieta – 2 000 eiro
2. vieta – 1 250 eiro
3. vieta – 700 eiro
Jura Vīksniņa balvas ieguvējs – 1 422.87 eiro.
Konkursa rezultāti tiks publiskoti Latvijas Bankas interneta vietnēs www.bank.lv un www.makroekonomika.lv līdz 30. jūnijam.
Godalgotie darbi tiks publicēti šeit, vietnē www.makroekonomika.lv .
Šogad darbus varēja izstrādāt par 25 tēmām par aktuāliem tautsaimniecības un monetārās politikas jautājumiem, piemēram, valsts parāda apjoms un ekonomiskā izaugsme; iedzīvotāju novecošana un tās ietekme uz pensiju sistēmu ilgtspēju Baltijas valstīs; Eiropas Savienības struktūrfondu un ārvalstu tiešo investīciju Baltijas valstīs izmantošanas efektivitātes novērtējums u.c. Var piedalīties arī ar darbiem par citām aktuālām Baltijas un eiro zonas tautsaimniecību skarošām tēmām, kas saistītas ar monetāro politiku.
Latvijas Bankas rīkotā studentu zinātniski pētniecisko darbu konkursa mērķis ir veicināt Latvijas tautsaimniecības un eiro zonas makroekonomisko problēmu apzināšanu un analīzi, kā arī stimulēt studentu pētnieciskās domas attīstību.
Vēlos informēt, ka tekstā:
«… …»
Jūsu interneta pārlūkā saglabāsies tā pati lapa