24.08.2016.

Ekonomikas skolotājus iepazīstina ar jaunākajām norisēm Latvijas un globālajā tautsaimniecībā

Šodien vairāk nekā 120 ekonomikas skolotāji no visas Latvijas apmeklēja izglītojošu semināru Latvijas Bankā Aktualitātes ekonomikā 2016. Šāda pasākuma rīkošana neilgi pirms jaunā mācību gada sākuma ir kļuvusi par labu tradīciju – tas notika jau trešo gadu pēc kārtas, arvien pieaugot pedagogu interesei.

Semināra laikā vispārējās vidējās izglītības, profesionālās vidējās izglītības, arodizglītības mācību priekšmetu Ekonomika, Komerczinības, Biznesa pamati skolotāji tika iepazīstināti ar jaunākajām norisēm Latvijas un globālajā tautsaimniecībā, kā arī saņēma praktisku atbalstu sekmīgākai mācību priekšmeta Ekonomika pasniegšanai.

Skolotāju seminārs

Prezentācijas par dažādām tēmām sniedza un uz skolotāju jautājumiem atbildēja Latvijas Bankas ekonomisti Līva Zorgenfreija (ekonomiskās attīstības tendences un monetārā politika eiro zonā), Andris Strazds (jaunākās tendences enerģētikas jomā), Ieva Skrīvere (gravitācijas centra maiņa pasaules tautsaimniecībā; dalīšanās ekonomika un tās potenciālā ietekme uz makroekonomiskajiem rādītājiem), Finanšu un kapitāla tirgus komisijas padomes locekle, Uzraudzības departamenta direktore Jeļena Ļebedeva (finanšu sektora uzraudzības jaunie principi pārmaiņu laikā), Patērētāju tiesību aizsardzības centra direktore Baiba Vītoliņa (nebanku patērētāju kreditēšana - uzraudzība un izaicinājumi), Banku augstskolas studiju prorektore profesore asoc. prof. Līga Peiseniece (vērtīgie statistiskas dati, ko var analizēt ekonomikas stundās).

"Lai sasniegtu skolēnu ausis un prātus un mācības būtu patiesi kvalitatīvas, skolotājiem stundās svarīgi apvienot fundamentālo un aktuālo. Situācija Latvijas un pasaules tautsaimniecībā mainās katru gadu, tādēļ seminārā pirms jaunā mācību gada cenšamies skolotājiem nodot iespējami plašu un noderīgu materiālu klāstu," uzsver Latvijas Bankas ekonomiskās izglītotības interneta vietnes Naudas skola redaktore Antra Slava.

"Mūsdienu izglītībā ir jāseko līdzi jaunumiem visās dzīves jomās, jo pasaule un informācija mainās nepārtraukti. Šis seminārs sniedz lielisku iespēju padziļināt un pilnveidot zināšanas ekonomikas aktualitātēs, un palīdz veidot interesantas mācību stundas skolā. Svarīgi ir izprast jaunākās tendences, lai varētu pilnvērtīgi sagatavot jauniešus turpmākai izglītības apguvei un sniegt viņiem motivāciju un ievirzi veiksmīgai profesijas ieguvei un savas dzīves pilnveidei," norāda Solvita Lauzēja, Bauskas Valsts ģimnāzijas skolotāja.

"Apmeklējot šos seminārus, uzzinu jaunu un svaigu informāciju, kas notiek Latvijas, Eiropas un pasaules ekonomikā. Paldies par Jūsu ieguldīto enerģiju," akcentē Ilūkstes 1. vidusskolas pedagogs Viktors Jasiņavičs.

"Jau pats semināra nosaukums – "Aktualitātes ekonomikā 2016" – vilināt vilina dzirdēt jaunāko, gatavojoties jaunajam darba cēlienam. Augsti kvalificēti, zinoši, komunikabli lektori, labvēlīga un atbalstoša vide, darba materiāls – tas viss pozitīvi motivē skolotāju stāties skolēnu priekšā, jūtoties "sapurinātam" un "atsvaidzinātam" ar jaunu, no citāda skatupunkta pasniegtu informāciju. Vērtīgi, interesanti gan pašam, gan darbam," saka Ernesta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas skolotāja Inguna Vilemsone.

Skolotāju seminārs

Kopumā pasākumu apmeklēja vairāk nekā 120 pedagogi no vairāk nekā 100 skolām. Semināra dalībnieku vidū lielākā daļa bija skolotāji, kuri māca ekonomiku, pārējie semināra dalībnieki pasniedz komerczinības, sociālās zinības vai kādu citu mācību priekšmetu.

Skolotāji saņēma izdales un prezentācijas materiālus, no kuriem daļa tiks publicēti Latvijas Bankas ekonomiskās izglītotības interneta vietnē Naudas skola, lai pieeja tiem būtu arī tiem pedagogiem, kuri nevarēja apmeklēt semināru.

APA: (2024, 25. nov.). Ekonomikas skolotājus iepazīstina ar jaunākajām norisēm Latvijas un globālajā tautsaimniecībā. Ņemts no https://www.makroekonomika.lv/node/190
MLA: "Ekonomikas skolotājus iepazīstina ar jaunākajām norisēm Latvijas un globālajā tautsaimniecībā" www.makroekonomika.lv. Tīmeklis. 25.11.2024. <https://www.makroekonomika.lv/node/190>.

Līdzīgi raksti

Restricted HTML

Up